Jakie będą najlepsze kosmetyki dla dzieci?

Identycznie jak w przypadku kosmetyków dla nastolatek lub kilkuletnich dzieci, też w przypadku najmniejszych potrzebny jest wybór odpowiednich produktów. Czy kosmetyki dla malucha naprawdę muszą zajmować z dwie półeczki, jak to dzieje się w wielu domach? Okazuje się, iż niekoniecznie. Nim zatem wyrzucisz kapitały na to, co niepotrzebne lub wprost niebezpieczne dla małego, przeczytaj, czego on tak rzeczywiście wymaga.

Najlepsze kosmetyki dla małego

W wypadku najmniejszych obowiązuje prosta reguła – im mniej kosmetyków, tymże lepiej. Nie dajmy się zwieść wiadomościom oraz popularności na nadmiar. Skóra noworodka jest na tyle cienka, delikatna oraz wrażliwa, iż powinniśmy odpowiednio wybierać ilość łazienkowej półki oraz wykorzystywać tylko potrzebne środki. Najistotniejsze BEE – kosmetyki dla dzieci, to są owe do kąpieli. Już od pierwszych dni życia, małego czeka przygoda z wanienką, wodą oraz gąbką. Dla najmniejszych wybierać należy mydełka jak najbardziej naturalne, bez zbędnych dodatków.

Kosmetyki naturalne oraz syntetyczne

Rozbieżność pomiędzy środkami biologicznymi natomiast sztucznymi jest zasadnicza. Środki naturalne wzmacniają oraz wspierają skórę w jej naturalnych czynnościach fizjologicznych, podczas kiedy chemiczno-syntetyczne pracują za skórę, zakłócając jej naturalny rytm oraz wyłączając ją z procesów regeneracji. Kuszą barwnymi pudełkami oraz pięknym zapachem, co sprawia, iż niejednokrotnie sięgamy po artykuł nie zapoznając się z jego składem.

Czytaj etykiety

Niejednokrotnie przy zakupie kierujemy się reklamą, hasłem marketingowym, czy rekomendacją doktora, aptekarza lub pielęgniarki. Zaleca się zawsze dokładnie dopytać osoby polecające, co konkretnie ma zalecany kosmetyk, prosić o ocenę danych nazw elementów na liście INCI oraz opis ich oddziaływania. Może się wykazać, iż nie mogą udzielić nam dobrych informacji. By uniknąć doboru pod wpływem marketingowych frazesów, albo nietrafionych rekomendacji, najpewniejszym wyjściem będzie niestety szczegółowa ocena artykułu.

Kiedy kupować kosmetyki dla noworodka?

Kosmetyki dla dzieci należałoby kupować nim pojawi się na świecie, tak by być już odpowiednio przygotowanym. Jaki czas jest właściwy? Nie ma to znaczenia. Jeśli zależy nam, by kupować w sklepie stacjonarnym, odpowiednio to zrobić, gdy jeszcze mamy siłę jeździć po supermarketach. Tymczasem jeśli chcemy zrobić to internetowo, każdy czas jest odpowiedni. Istotne natomiast, by nie zostawiać tego na ostatni czas, gdyż nigdy nie wiadomo, czy dziecko nie będzie chciało wcześniej wyjść na świat.